Sepetim

Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel Verilerin Korunması

Eğlence Paketim olarak sipariş oluşturma sırasında bizlerle paylaştığınız kişisel verilerinizin güvenlik altında tutulması ve üçüncü kişiler ile paylaşılmaması adına maksimum hassasiyet gösteriyoruz. Bu nedenle, ürün ve hizmetlerimizin alışını gerçekleştiren kişiler, şahıslar ve şirketlerin her türlü kişisel bilgisi ‘6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ kapsamında işlenmekte ve muhafaza edilmektedir.  Verilerden sorumlu olarak, sizlerden alınan kişisel verilerinizi kişisel verilerin korunmasına uygun olacak şekilde saklamakta ve belirlenmiş olan kurallar içerisinde işlemekteyiz.

 

KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMASININ AMACI

Kişisel verilerin toplanmasının ve işlenmesinin belirli bir amacı bulunmaktadır. Eğlence Paketim olarak, sunduğumuz hizmet ve ürünlerin şirketimiz tarafından sizlere ulaştırılabilmesi için belirli kişisel bilgilere ihtiyaç duymaktayız. Bu hizmetin size ulaştırılması için alınan kişisel bilgiler, bu doğrultuda işlenmekte ve hizmetin türüne göre de işlenme şekli değişiklik göstermektedir. Zaman içerisinde bilgiler güncellenmekte ve sizlere daha uygun hizmetler vermek adına kullanılmaktadır.

 

Sizlerden alınan kişisel bilgiler, herhangi bir şekilde çağrı merkezlerine, internet sitelerine ve çeşitli üçüncü kişilere dağıtılmamaktadır. Bu nedenle sizlerin daha iyi bir şekilde hizmet alması ve bu hizmetlerin tarafınıza iletilmesi için topladığımız verilerin kullanımında da sizlerin rahatsız olmayacağı ve zarar görmeyeceği şekilde ilerlemeye çalışmaktayız. İhtiyacınız olan hizmetlere ulaşmanız, bu hizmetlerin sizlere önerilmesi için kullanılan kişisel verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu içerisinde yer alan 5. ve 6. Maddelerin içeriğindeki kişisel veri işleme şartlarına göre işlenmektedir.

KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMASININ HUKUKU NEDENİ

Eğlence Paketim olarak sizlerden aldığımız kişisel verilerin toplanmasının hukuku nedenleri bulunmaktadır. Hizmetlerimizden faydalanan kişilerden talep edilen sözlü, elektronik ortamda, yazılı halde bulunan tüm veriler yasal süreçlerin işlenebilmesi adına önem taşımaktadır.  Hizmetlerden yararlanan kişilerin ve hizmeti veren kişilerin zarar görmemesi  gayesi ile bu veriler hukuki kurallar çerçevesinde toplanmaktadır.


KİŞİSEL VERİ SAHİPLERİNİN KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU’NUN 11. MADDESİNDE BULUNAN HAKLARI

Kişisel veri sahiplerinin, hakları doğrultusunda talepleri,  işbu kişisel veri korunması metninde yer alan  bilgiler doğrultusunda Eğlence Paketim’e iletilmesi durumunda talepler değerlendirilmekte ve kısa süre içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Fakat, Kişisel Verileri Korunma Kanunu kurulu tarafından talep edilen bir ücret olması durumunda kişisel veri sahiplerinden belirlenmiş olan ücretin tahsilatı gerçekleştirilmektedir.

  • Kişisel veri sahiplerinin kişisel verilerinin kullanılıp kullanılmadığını öğrenmesi,
  • Kişisel verilere dair bilgilerin istenmesi,
  • Kişisel veri sahiplerinin kişisel verilerinin hangi alanda kullanıldığını öğrenmesi,
  • Kişisel veri sahiplerinin eksik ya da yanlış işlemiş olduğu veriler sebebiyle yaşanan karışıklıklar,
  • Kişisel verileri kişisel veri sahiplerinin sebepsiz yere silmek istemesi,
  • Kişisel veri sahiplerinin, kişisel verilerinin yanlış şekilde kullanıldığını iddia etmesi,

Durumunda gerekli işlemler gerçekleştirilmektedir.   Herhangi bir kişisel verinizin olmadığı şekilde, kötüye kullanımında ya da üçüncü kişiler ile paylaşılması durumunda firmamız ile iletişime geçebilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz.  Bu şekilde kişisel verilerinizin korunduğundan emin olmanız ve yasal haklarınızı kullanmanız mümkündür.

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.