Sepetim

Fitilsiz Renkli Meşale

Fitilsiz Renkli Meşale

Fitilsiz renkli meşaleler, üzerinde yer alan beyaz bir kağıt aracılığı ile yakına meşalelerdir. Klasik meşalelerde yer alan fitil, bu tür meşalelerin üzerinde yer almamaktadır. Bir çakmak yardımıyla kağıt yakılmakta ve meşale kullanılmaya başlanabilmektedir.

Bu tür meşaleler günlük hayatta gerçekleştirilen açık hava organizasyonlarında, maçlarda, konserlerde, partilerde sıklıkla kullanılıyor olsa da fitilli-fitilsiz meşale ayrımı kimi insanlar tarafından bilinmemektedir. Kısa bir özetle farklı renk seçenekleri bulunan ve üzerinde herhangi bir şekilde fitil yer almayan meşaleye fitilsiz renkli meşale adı verilmektedir. Meşale üzerinde bulunan beyaz kağıt dikkatli bir şekilde kaldırılır ve ardından bir çakmak yardımıyla yakılarak meşale aktif hale getirilir. Bu nedenle oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Fitilsiz Renkli Meşale Renk Seçenekleri

Fitilsiz renkli meşaleler, yandığı zaman ortaya farklı renkler çıkarmaktadır. Bu nedenle bireyler meşaleyi yaktığında ortaya çıkmasını istediği renge göre alışveriş gerçekleştirmektedir. Bizler Eğlence Paketim olarak birden fazla renk seçeneğine sahip olan fitilsiz meşale satışı gerçekleştirmekteyiz. Sizler de aşağıda yer alan fitilsiz renkli meşale seçenekleri arasından seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. · Çatapatlı rengarenk meşale · Venüs meşale özel ürün · Mavi meşale · Kırmızı meşale · Sarı meşale · Beyaz meşale · Yeşil meşale Zaman zaman stoklar güncellenmekte ve yeni renk seçenekleri eklenmektedir. Güncel stokları fitilsiz renkli meşale kategorisinden görebilirsiniz.

Fitilsiz Renkli Meşale Fiyatları

Fitilsiz renkli meşale fiyatları, firmamız Eğlence Paketim tarafından oldukça makul bir seviyede tutulmaktadır. Her ne kadar fitilsiz meşaleler, fitilli meşalelere oranla daha yüksek fiyatlı olarak görülse de sektörde yer alan diğer firmaların aksine bizler Eğlence Paketim olarak uygun fiyatlı fitilsiz renkli meşale satışı gerçekleştirmekteyiz. 

Fitilsiz Renkli Meşale Kapalı Alanda Kullanılır Mı?

Fitilli ya da fitilsiz olması fark etmeksizin piroteknik malzemeler kategorisine giren bu tür ürünlerin herhangi bir şekilde kapalı alanda kullanılması önerilmemektedir. Yangın, ateş saçılması, duman gibi olumsuz durumlar ile kapalı alanda karşılaşılma olasılığı daha fazla olmaktadır. Bu nedenle eğer fitilsiz ya da fitilli renkli meşale kullanımı gerçekleştirecekseniz bu tür meşalelerin kullanımı için açık alanları tercih etmelisiniz. Peki, 18 yaşından küçüklerin fitilsiz renkli meşale kullanması uygun mudur? Ya da kullanılması durumunda herhangi bir ceza var mıdır?

18 Yaşından Küçükler Fitilsiz Renkli Meşale Kullanabilir Mi?

18 yaşından küçük bireylerin yanıcı, patlayıcı ürünler ile yakın temas halinde bulunmaması önerilmektedir. Bu nedenle eğer fitilsiz renkli meşale kullanımı gerçekleştirilecekse bu uygulamayı 18 yaşından büyük kişilerin yapması gerekmektedir. Aksi halde yine yanma, patlama, tutuşma gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılması çok yüksek ihtimal dahilinde olacaktır. Bu nedenle yaş kuralına dikkat edilmelidir.

Meşale Kullanımı İçin Bakanlıktan İzin Gerekir Mi?

Piroteknik kategorisinde yer alan ürünlerden birini alacak olan kişiler izin konusunda endişe yaşayabilmektedir. Havai fişek gibi yüksek patlayıcılık özelliğine sahip olan ürünler özel izinler ile kullanılabilmektedir. Ancak meşalelerin herhangi bir şekilde ateşleme ile çalışmıyor olması ve yüksek risk taşımaması nedeniyle özel izin ile kullanılması gibi bir durum söz konusu değildir. Meşaleler dikkatli bir şekilde, kimseye zarar vermeyecek özenle kullanıldığı sürece oldukça rahat, herhangi bir yerden izin alınmadan kullanılabilmektedir. Bu aşamada meşale kullanım talimatının detaylı ve dikkatli bir şekilde okunması son derece önem taşımaktadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.