Sis bombası yönergeleri kanunları çerçevesinde kullanıldığında oldukça kolay kullanıma sahip bir üründür. Üzerinde bulunan fitil vasıtasıyla ateşlenmekte olan sis bombaları kullanıcılara estetik bir ortam yaratmaktadır. Pek çok farklı renkte üretilmekte olan sis bombaları, patlayıcı ürünlerdir. Bu sebeple üretimleri de kullanımları da belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmelidir. Aksi halde ateşleyen kişinin, izleyicilerin ve üretim yerinde çalışmakta olan işçilerin zarar görebilme ihtimali doğacaktır. Sis bombası üretiminde olduğu gibi satışında da bazı sertifikalara sahip olmak gerekmektedir. Sis bombası satın alırken muhakkak gerekli sertifikalara sahip firmalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde alınan ürünler arızalı çıkabilir ya da gereken şekilde çalışmayabilir.

Piroteknik ürün başlığı altında en zararsız ve kullanımı en kolay ürün olan sis bombası yönergeleri kanunları çerçevesinde kullanıldığı takdirde sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat kullanım talimatlarına uyulmadan patlatılan bir sis bombası çevre ya da kişilere zarar verebilecektir. Bu sebeple tüm patlayıcı ürünlerde olduğu gibi sis bombası da kullanım talimatları çerçevesinde kullanılmalıdır. Ayrıca sis bombası satın alırken yüksek kalitede ürünler tercih edilmeli, sadece fiyata dikkat edilerek alışveriş yapılmamalıdır. Furkan Havai Fişek, internet sitesi üzerinden hem düşük fiyatlı hem de yüksek kaliteli sis bombalarını satışa sunmaktadır. Gerekli sertifikalara sahip olan firmamız aracılığıyla dilediğiniz model ve renkte sis bombası alabilir ve organizasyonlarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sis Bombası Kullanımı

Sis bombası yönergeleri kanunları olan ve kullanım talimatları çerçevesinde kullanılması gereken bir üründür. Aksi halde patlayıcı bir ürün niteliğinde olduğu için bazı zararlar oluşabilecektir. Olası tehlikeleri ortadan kaldırmak için sis bombası ateşlenmeden önce ambalajı üzerinde yer alan kullanım talimatları dikkatli bir şekilde okunmalıdır. 18 yaşından küçük kişiler bombayı ateşlememeli, elde kullanıma uygun olmayan hiçbir ürün ele alınmamalıdır. Elde kullanılabilecek ürünler ise her ihtimale karşı vücuttan uzak tutulmalı ve kıyafetlere teması engellenmelidir.

Sis bombası kullanımı oldukça kolay bir üründür ve herhangi bir uzmanlığa ihtiyaç duymamaktadır. 18 yaşından büyük olan herkes kolayca sis bombası ateşleyebilir ve hoş bir ambiyans yaratabilir. Fakat sis bombası kullanılmadan önce ürünün kalitesine ve üretim tarihine dikkat etmekte fayda vardır. Sis bombaları üretildikten sonra 3 yıl içerisinde ateşlenmesi gereken ürünlerdir. 3 yıldan daha eski bir tarihte üretilmiş olan sis bombaları hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Ayrıca düşük kalitede sis bombaları da tercih edilmemeli, yüksek kalitede ve gerekli standartlar çerçevesinde üretilmiş olan sis bombaları satın alınmalıdır. Aksi halde bomba bozuk çıkabilir, gerektiği şekilde çalışmayabilir ya da çevreye zarar verebilir.

Sis Bombası Ateşlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sis bombası, eğlence amaçlı üretilen piroteknik ürünler arasında en kolay kullanıma sahip ve en zararsız ürünlerden biri olarak kabul edilebilir. Fakat yine de sis bombası ateşlenmeden önce, ateşlenirken ve ateşlendikten sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Sis bombası yönergeleri kanunları çerçevesinde ateşlenmediği takdirde gereken verimi gösteremeyecektir. Bu ürünler ateşlenirken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde sıralanabilir:

·         Ürünün ambalajı üzerinde yer alan kullanım talimatları dikkatle okunmalıdır.

·         Ürünün üretim tarihine ve üretici firmaya dikkat edilmelidir.

·         18 yaşından küçük kişiler sis bombasını ateşlememelidir.

·         Sis bombasının elde kullanıma uygun olup olmadığı incelenmelidir.

·         Ürün elde kullanıma uygunsa kişinin vücudundan bir kol boyu mesafe kadar uzakta tutulmalıdır.

·         Ateşleme yapıldıktan ve ürün dumanını bıraktıktan sonra atıklar gereken şekilde toplanılmalı ve atılmalıdır.

Sis Bombası Fiyatları

Sis bombası fiyatları bazı kriterler çerçevesinde farklılık gösterebilmektedir. Ürünün boyutu, rengi fiyatta değişikliğe sebep olabildiği gibi, ürünün elde kullanıma uygun olup olmadığı da fiyat politikasını etkilemektedir. Ayrıca sis bombasının kalite düzeyi de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Genel olarak uygun fiyatlı olarak satışa sunulmakta olan sis bombaları satın alınırken yalnızca fiyata değil, ürünün kalitesine de dikkat etmek gerekmektedir.

Furkan Havai Fişek kullanıcılarına hem uygun fiyatlı hem de yüksek kalitede sis bombası modelleri sunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden inceleyebileceğiniz ve detaylı bilgi alabileceğiniz sis bombalarından her biri firma güvencemiz altındadır. Sitemize üye olmadan sis bombası alışverişi yapabileceğiniz gibi, üye olarak yeni üyelerimize özel sunduğumuz indirimden de faydalanabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. Sis Bombası Üretim Şekli
  2. Maytap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler