Sis bombası kullanımı herkes tarafından yapılabilecek, herhangi bir uzmanlığa ihtiyaç duymayan bir üründür. Sis bombalarının tek bir çeşidi bulunmamaktadır. Birden fazla sis bombası çeşidi üretilmektedir ve her bir bombanın kullanım şekli farklı olabilmektedir. Örneğin askeri amaçla kullanılan sis bombaları yalnızca gerekli donanıma sahip uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. Fakat eğlence amaçlı kullanılan sis bombaları 18 yaşından büyükler tarafından kolayca kullanılabilir. Kullanım talimatları arasında farklılıklar olsa da eğlence amaçlı üretilen sis bombalarının kullanımı temelde aynı şekildedir. Sis bombaları ateşlenmeden önce bombanın ateşlenmesi için ortamın uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kapalı alanda patlatılacak sis bombaları kullanıcıları yüksek dumana maruz bırakabilmektedir. Bu sebeple bombalar yalnızca açık alanda kullanılmalıdır.

Sis bombası ateşlenmeden önce üretim tarihine de dikkat etmekte fayda vardır. Sis bombaları üretildikten sonra 3 sene içerisinde kullanılması gereken ürünlerdir, bu sebeple 3 seneden önce üretilmiş ürünlerin ateşlenmesi bazı sorunlar doğurabilecektir. Bazı sis bombaları sızıntı yapabileceğinden ürünler taşınırken ya da ateşlenmeden önce sabit tutulmalıdır. Aksi halde ateşlendikten sonra ortaya çıkacak olan dumanın hacmi azalabilecektir. Sis bombaları temelde patlayıcı bir ürün olduğu için gerekli sertifikalara sahip firmalar aracılığıyla satın alınmalıdır. Furkan Havai Fişek de kullanıcılarına sertifikalı hizmet sunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden sis bombası modellerini inceleyebilir ve dilediğiniz renk ve modeldeki sis bombası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Fitilli Sis Bombası Kullanımı

Sis bombası kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde bombayı ateşleyen kişiye ya da çevreye zarar gelebilmektedir. Fitilli sis bombası da bazı kullanım talimatları çerçevesinde kullanılmalıdır. Öncelikle fitilli sis bombasının elde kullanılmaması gerektiğini bilmek gerekmektedir. Elde kullanıma uygun olmayan fitilli sis bombaları düz bir yere sabitlenerek ateşlenmelidir. Aksi halde kişinin eli yüksek dozda ısıya maruz kaldığı için yanabilir ya da kıyafetlerine dumanın rengi sinebilir. Yere sabitlenen sis bombası 18 yaşından büyük biri tarafından ateşlenmelidir. Ateşlendikten sonra da her ihtimale karşı üründen yaklaşık 5 metre uzaklaşmakta fayda bulunmaktadır.

Fitilli sis bombası ateşlendikten yaklaşık 30 saniye sonra aktive olacaktır. Patlayan sis bombası içerisinde bulundurduğu renkli dumanı dışarıya yayacak ve hoş bir ambiyans oluşturacaktır. Genel itibariyle düğün, nişan gibi organizasyonlarda fitilli sis bombası kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolay ve temas gerektirmeyen bu ürünün pek çok renk seçeneği mevcuttur.  Hemen her renkte üretilmekte olan fitilli sis bombalarının birden fazla renk ihtiva eden modelleri de bulunmaktadır.

Silindir Sis Bombası Kullanımı

Silindir sis bombaları temelde fitilli sis bombaları ile benzer kullanıma sahip olan ürünlerdir. Silindir sis bombaları da tıpkı fitilli sis bombalarında olduğu gibi üzerlerinde bulunan ateşleme fitili vasıtasıyla ateşlenmektedir. Silindir sis bombasının farkı, elde kullanıma da uygun olmasıdır. Silindir sis bombası kullanıcının elinde ateşlenebilir ve içerdiği duman dışarıya çıkarken de elde taşınabilir. Bu özelliği sayesinde maçlarda, asker uğurlamalarında ve coşkulu kutlamalarda silindir sis bombaları daha sık tercih edilmektedir.

Her ne kadar elde kullanıma uygun olsa da silindir sis bombası satın alınırken kaliteli ürünler tercih edilmezse çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Kalitesiz sis bombaları yüksek ısı vererek kişinin elini yakabilmekte ya da kişinin kıyafetlerine ya da eline renk verebilmektedir. Bu sebeple silindir sis bombası seçilirken kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Furkan Havai Fişek de kullanıcılarına yüksek kalitede ve uygun fiyatta silindir sis bombası modelleri sunar. İnternet sitemiz üzerinden dilediğiniz renk ve modelde silindir sis bombası ürününü inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sis Bombası Çeşitleri

Eğlence sektörünün gelişmesi ve sis bombası kullanımı yaygınlaşmasıyla birlikte sis bombası modelleri de çeşitlenmiştir. Günümüzde pek çok farklı renk ve boyutta sis bombası bulmak mümkündür. İçerdiği renkli dumanları dışarıya vererek kutlamalarda hoş bir ambiyans oluşturan sis bombaları hemen her renkte üretilmekte ve kullanıcılara sunulmaktadır. Furkan Havai Fişek de fitilli yahut fitilsiz pek çok farklı renkte sis bombası ürünün satışını yapmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden 2 farklı ebatta satışa sunulan sis bombalarının renkleri ise şu şekildedir:

·         Turuncu

·         Mavi

·         Pembe

·         Mor

·         Sarı

·         Kırmızı

·         Yeşil

·         Beyaz

·         Siyah

·         5 Renkli


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. Sis Bombası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  2. Sis Bombası Tarihçesi