Meşale yönergeleri kanunları çerçevesinde kullanılması gereken bir piroteknik üründür. Meşaleler günümüz eğlence sektöründe sıklıkla tercih edilmekte ve beğeniyle kullanılmaktadır. İcadı insanlık tarihinin başlarına dayanan meşaleler piroteknik bilimi ile birleşince göz alıcı görsel şölenler yaratabilen ürünler ortaya çıkmıştır. Meşaleler piroteknik ürünler olduğu için bu ürünlerin kullanımında bazı kuralları takip etmek gerekmektedir. Aksi halde ürün ateşlenirken ve ateşlendikten sonraki aktive olma sürecinde kişilere ya da ateşleme alanına zarar gelebilecektir. Bu kullanım talimatları genelde ürün ambalajı üzerinde yer almaktadır ve hemen hemen her meşale ürününde aynı kurallar mevcuttur. Fakat meşale model ve çeşitlerine göre daha farklı kullanım talimatları da kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir.

Meşaleler satın alınırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlardan en önemlisi, alışveriş yapılacak firmanın gerekli sertifikalara sahip olup olmadığıdır. Piroteknik ürün satışı için gerekli sertifikalara sahip olmayan firmalardan ürün alışverişi yapılmamalıdır. Bu tarz firmalardan satın alınacak ürünler arızalı çıkabilmekte, ateşleyen kişiye zarar verme ihtimali doğabilmektedir. Ayrıca üründen zarar gören kişiler için firmaya bir sorumluluk da doğmayacaktır.

Meşaleler satın alınırken muhakkak sertifikalı satış yapan firmalar tercih edilmelidir. Furkan Havai Fişek de sertifikalı bir satış yapmaktadır. Firmamızın internet sitesinde bulunan tüm ürünler gerekli kalite kontrol testlerinden geçirilerek satışa sunulmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden dilediğiniz renk ve modelde meşale satın alabilir, firmamız tarafından sunulan kampanya ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Meşale Ateşlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meşale yönergeleri kanunları uygulanmadan yapılacak ateşlemeler insan ve çevre sağlığı için tehlike oluşturmaktadır. Bu sebeple meşale kullanırken dikkat edilmesi gerekenler harfiyen uygulanmalıdır. Aksi halde yangın ya da patlama gibi afetler ile karşı karşıya kalınabilecektir.

Meşale kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, kapalı alanda kullanılmaması gerektiğidir. Meşaleler yalnızca dış mekan kullanımına uygun ürünlerdir. Kapalı alanlarda kullanımlarında çeşitli tehlikeler ortaya çıkabilmektedir. Genel itibariyle ürün ambalajında yer alan meşale yönergeleri kanunları şu şekilde sıralanabilir:

·         Özellikte çocuk yaşta kişilerin ilgisini çeken meşaleler 18 yaşından küçük kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

·         Meşale varsa fitilinden yoksa bir kağıt vasıtası ile ateşlenmelidir.

·         Ateşleme işlemi yapıldıktan sonra meşale ile araya bir kol boyu mesafe koyulmalıdır.

·         Meşalenin ateşlendiği ortamda patlayıcı ya da yanıcı madde bulunmamalıdır.

·         Ateşleme yalnızca açık alanlarda gerçekleştirilmelidir.

Meşale Kullanım Alanları

Meşaleler her türlü eğlencede kullanılabilecek piroteknik ürünlerdir. Açık havada yapılacak tüm eğlencelerinizde meşale kullanabilir ve eğlencenize renk katabilirsiniz. Düğün, nişan, kına gecesi gibi organizasyonların yanında doğum günü partilerinde de meşale tercih edebilirsiniz. Ayrıca maç sonu eğlenceleri ya da asker uğurlamalarında da meşale sıklıkla kullanılmaktadır.

Meşale yalnızca dış mekan eğlencelerinde tercih edilen bir ürün değildir. Profesyonel fotoğraf çekimleri için de meşaleler kullanılabilir. Meşalelerin oluşturduğu görsel atmosfer ile estetik fotoğraflar çekilmek mümkündür. Herhangi bir uzmanlık gerektirmeyen meşaleleri 18 yaşından büyük herkes kullanabilir ve fotoğraflarına renk katabilir. Meşaleler olimpiyatların da sembolü olmuş ürünlerdir. Kökeni geçmişe dayanan bu ürünler pek çok alanda pek çok amaçla kullanılabilmektedir.

Meşale Fiyatları

Meşale fiyatları, bu ürünü kullanmak isteyen herkesin satın alabileceği düzeyde olmak üzere değişiklik gösterebilmektedir. Meşalenin boyu, modeli ve rengi fiyatını değiştiren etkenlerdendir. Ayrıca meşalenin üretici firması ve kalitesi de fiyatı üzerinde etkilidir. Meşale satın alırken dikkat edilmesi gereken temel nokta fiyatı değil kalitesi olmalıdır. Aksi halde kullanıcıların olası bir tehlike ile karşı karşıya kalma ihtimalleri doğacaktır. Bu sebeple alışveriş yapılmadan önce ürünün ve üretici firmanın kalitesine dikkat edilmelidir. Kullanımı tehlikeli olabilecek bu ürünleri en doğru firmadan almak, eğlencenizde en doğru ürünleri kullanmanızı sağlayacaktır.

Furkan Havai Fişek, kullanıcılarına uygun fiyat ve yüksek kalite garantisi sunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden satışa sunulmakta olan tüm ürünler uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir ürünlerdir. Firmamız aracılığıyla dilediğiniz model ve renkte meşaleyi sepetinize ekleyebilir ve güvenli ödeme imkanlarımızdan birini tercih ederek satın alabilirsiniz. Sitemize üye olmadan ürün satın alabileceğiniz gibi, üye olarak yeni üyelerimize özel sunulan hoş geldin indiriminden de faydalanabilirsiniz. Firmamız kullanıcılarına İstanbul içi aynı gün teslim imkanı ve 150 TL ve üzeri kargo bedava kampanyası da sunmaktadır.


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. Meşale Üretim Şekli
  2. İç ve Dış Mekan Volkan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler