Meşale Ne İşe Yarar? Renkli Meşale Çeşitleri Nelerdir?  

Günümüzde oldukça popüler olan ve özellikle kutlamaların vazgeçilmezi olan meşaleler tahmin ettiğinizden çok daha eski dönemlere kadar uzanan ve ilk bulunma amacı farklı koşullara dayanan bir eşyadır. M.Ö 1300’lü yıllarda insanların uzun süreli taşınabilir ateş arayışı içinde olmalarından kaynaklı olarak meşaleler icat edildi. İlk bulanın kim olmadığı tarih kayıtlarında bulunmamaktadır. Bu meşalenin kullanım yöntemi çok basittir.

Kesilmiş olan avuç içi kalınlığında odun parçacının ucuna hayvan derisi bağlanıyor ve bu da ateşe veriliyor. Hayvan derisinin yanma süresinin fazla olmasından kaynaklı o dönemin insanlarına uzunca bir süre hem ışık hem de vahşi hayvanlardan korunma amaçlı ısı sağlıyordu. Peki günümüzde artık daha da gelişen ve kullanım amacı farklılaşan meşaleler ne gibi işlere yarar gelin bir bakalım.


Meşale Ne İçin Kullanılır? Nerede Bulunur? 

Meşaleler ilk olarak temel ihtiyaçlardan dolayı kullanılan bir eşya olsa da artık dönemimiz itibariyle genellikle eğlence amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle futbol müsabakalarında çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Maçların oynandığı esnada ya da maç sonu galibiyet için güzel bir atmosfer yaratmak için meşale kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bunu yanı sıra doğum günü ya da konser gibi özel etkinlik günlerinin de vazgeçilmez bir eşyasıdır. Ayrıca bizim firmamızda da bulabileceğiniz gibi pek çok renk çeşidi bulunmakta olup, kişisel zevkinize en uygun olanı sipariş verebilirsiniz. Bir diğer meşale kullanım alanları şöyledir;


  • Futbol Müsabakaları
  • Doğum Günleri
  • Asker Uğurlamaları
  • Konserler
  • Düğünler
  • Pek Çok Fotoğraf Çekimi İçin Arka Plan Olarak
  • Doğada Ateşsiz Kaldığınızda Yer Belirleyici ve Işık Sağlayıcı Olarak
Bizler furkanhavaifisek.com olarak sizleri önemsiyoruz. Ruhsatlı ve hızlı kargolama ile istediğiniz an gönül rahatlığıyla siparişinizi verebilceğinizi belirtmek istiyoruz.

Renkli Meşale Çeşitleri Nelerdir? 

Bunca farklı alanda işe yarayan ve günü daha güzel bir hâle getiren meşaleler farklı modellerde de bulunmaktadırlar. Sarı, Yeşil, Mavi, Kırmızı vb. Pek çok renkten oluşan meşaleler zevke uygun olarak temin edilebilmektedir. Bunların yanı sıra Fitilli ve Fitilsiz olarak sizlere sunulmaktadır. Bizler Furkan Havai Fişek olarak Ruhsatlı ve Resmi şekilde siz değerli müşterimize güvence sağlamaktayız. Unutmayın ki meşale bile olsa güvenilir ve bilindik ruhsatlı bir yerden alışveriş yapmanız pek çok açıdan sizlere avantaj sağlayacaktır.

Fitilli Meşale Nedir? Ne İşe Yarar?

Ortalama olarak 30-60 saniye arasında yanmakta olan fitilli meşaleler dışarı kullanımı için uygundur. Firmamız da her yaşa uygun şekilde ister doğum günü, isterseniz bir parti ortamı için kullanabileceğiniz meşaleler mevcuttur. Her bir meşale almış olduğunuz renk ve şekle göre farklı şekilde yanmaktadır .

Fitilsiz Renkli Meşale Nedir? Meşale Nereden Satın Alınır?

Fitilsiz renkli meşaleler ise genellikle daha büyük organizasyonlar için kullanılır. Yakmaya başlamanızın ardın 30 saniye gibi bir süre ardından duman çıkarmaya başlamaktadır. Ayrıca biz Furkan Havai Fişek olarak pek çok çeşit ve güvence ile satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Tüm ürünlerimiz ruhsatlı olup son derece kalitelidir. Ürünlerimizden tekli alabileceğiniz gibi toplu şekilde de alım yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek gönderiler:
  1. Havai Fişek Bataryası Fiyatları
  2. Sis (Duman) Bombası Nedir? Nasıl Kullanılır?