Meşaleler günümüz eğlence sektöründe popüler ürünlerdir ve meşale kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ürün ambalajlarında yer almaktadır. Pek çok farklı renk ve modelde meşale bulmak mümkündür ve her bir ürünün kullanım talimatları farklı olabilmektedir. Bu talimatlara dikkat edilmediği noktada meşaleyi ateşleyen kişide, izleyicilerde ya da ateşlemenin yapıldığı alanda zarar oluşabilecektir. Bu sebeple kullanım talimatları dikkatli bir şekilde okunmalı ve harfiyen uyulmalıdır.

Furkan Havai Fişek tarafından kullanıcılarına sunulan tüm meşalelerin üzerinde kullanım talimatları yer almaktadır. Gerekli kalite kontrol testlerine tabi tutularak satışa sunulan ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi de internet sitemiz üzerinden kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Firmamız aracılığıyla aldığınız ürünler güvence altında olduğu gibi, yaptığınız ödemeler için de tamamen güvenli bir altyapı sunulmaktadır. Dilediğiniz meşale ürününü sepete ekledikten sonra güvenli ödeme yöntemlerimizden biri tercih ederek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Meşale Kullanım Talimatları

Meşale kullanırken dikkat edilmesi gerekenler genel olarak diğer piroteknik ürünlerin talimatlarıyla benzerlik göstermektedir. Ürün talimatları genel olarak aynı olmakla birlikte meşalenin modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin fitilli meşaleler için dikkat edilmesi noktalar farklı olabilirken, fitilsiz meşaleler için daha farklı olabilmektedir. Ya da büyük ebatlı meşalelerin oluşturabileceği tehlikeler daha büyük olacağı için, meşalelerin boyutu da talimatları etkileyebilmektedir.

Meşale kullanım talimatları uygulanmadığı takdirde çeşitli tehlikeler oluşabilmektedir. Ürün kişiye çok yakın tutulduğunda kişinin kıyafetleri tutuşabilir ya da çok uzak tutulduğunda kontrol etmek güçleşebilir. Kullanım talimatları tam olarak ürünün kullanımına uygun şekilde belirlenmektedir. Bu sebeple ürün ambalajı üzerinde yer alan kullanım talimatları dikkatli bir şekilde okunmalı ve uygulanmalıdır. Meşale kullanım talimatları şu şekilde sıralanabilir:

·         Meşale üzerinde bulunan ateşleme fitili vasıtasıyla ateşlenmelidir.

·         Meşale üzerinde ateşleme fitili bulunmuyor ise bir kağıt vasıtasıyla ateşleme gerçekleştirilmelidir.

·         Meşale yakıldıktan sonra ateşlemeyi yapmaktan sorumlu olan kişi ürünle arasına bir kol boyu mesafe koymalıdır.

·         Meşale yalnızca dış mekanda ateşlenmeli, kapalı alanlarda hiçbir şekilde ateşleme yapılmamalıdır.

·         Ateşlemenin yapıldığı alanda elektrik akımı bulunmamalıdır.

·         Patlayıcı ve yanıcı maddeler meşaleden uzak tutulmalıdır.

·         18 yaşından küçük kişiler meşale kullanmamalıdır.

Meşale Kullanım Alanları

Meşaleler pek çok organizasyonda tercih edilen ürünlerdir. Meşale kullanırken dikkat edilmesi gerekenler uygulandığı sürece tamamen güvenli bir kullanım sunan ürünler, eğlence sektörünün vazgeçilmez piroteknik ürünlerinden biridir. Meşale kullanımı herhangi bir organizasyon ya da uzmanlık da gerektirmemektedir. 18 yaşından büyük herkes kolayca meşale kullanabilir ve eğlencesine renk katabilir. Meşalenin ambalajı üzerinde bulunan kullanım talimatlarına riayet edildiği müddetçe her türlü alanda meşale yakılabilir.

Meşaleler yalnızca dış mekanda kullanılabilecek ürünlerdir. Kapalı alanda kullanıma uygun olmayan meşaleler her türlü eğlencede tercih edilen piroteknik ürünlerdir. Asker uğurlamasında meşale kullanımı mümkün olduğu gibi, düğünlerde de renk renk meşaleler yakıldığı görülmektedir. Maç çıkışları takımın renklerine uygun meşaleler yakılarak stat önleri renklendirilmekte, bayramlarda meşaleler bir kutlama aracı olarak kullanılabilmektedir.

Meşale Nasıl Satın Alınır?

Meşale kullanırken dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi meşale satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Meşale satın alımı dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmezse alınan ürün gerekli işlevleri yerine getirmeyecektir. Meşale satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta alışveriş yapılacak olan firmanın gerekli sertifikalara sahip olup olmadığıdır.

Gerekli sertifikalara sahip olmayan firmalardan satın alınacak ürünler gerekli kalite kontrol testlerinden geçmemiş olabilir. Bu durumda da ürün gerektiği şekilde çalışmayabilecek ya da işlevsiz olabilecektir. Ayrıca firmaların ürün tedarik ettiği üretici firmalara da dikkat edilmeli ve bu firmaların da üretim izinlerine sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Gerekli sertifikalara sahip olduğundan emin olunmayan firmalardan piroteknik ürün alışverişi yapılmamalıdır. Çünkü piroteknik ürünler patlayıcı ihtiva etmektedir ve hatalı üretimler can ve mal kayıplarına bile sebep olabilmektedir.

Furkan Havai Fişek kullanıcılarına sektörde lider konumunda olan firmalar tarafından üretilmiş meşaleleri sertifikalı bir şekilde sunmaktadır. Firmamızın satışa sunduğu tüm ürünler gerekli kalite kontrol testlerinden geçirilmektedir. Kullanıcılarına güvenilir ürün sunmayı ilke edinen firmamız aracılığıyla dilediğiniz meşale ürününü kolayca satın alabilir, İstanbul içi aynı gün teslimat imkanımızdan faydalanabilirsiniz. Toplu alımlarınız için Whatsapp hattımız üzerinden bize ulaşabilir ve siparişlerinizi iletebilirsiniz. 


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. Meşale Nasıl Kullanılır?
  2. Havai Fişek Üretim Şekli