Maytap doğum günleri başta olmak üzere pek çok organizasyon için vazgeçilmez  piroteknik ürünlerden biridir, peki maytap nasıl kullanılır? Bu soruya net bir yanıt verebilmek için maytabın ne olduğu ve ne amaçla kullanıldığını belirtmek gerekmektedir. Maytap kelime kökeni olarak şenlik ya da eğlence gecelerinde yakılan ve havaya fırlatılan, parlak renkli ışıklar saçan havai fişek anlamına gelmektedir.

Temel mantığı havai fişekle birebir aynı olan maytaplar, havai fişeklerin daha kolay kullanıma ve daha küçük efekte sahip olan modelleridir. Maytap da tıpkı havai fişekte olduğu gibi, eğlence sektöründe kullanılmaktadır.  İç ve dış mekan kullanımına uygun olan maytaplar herhangi bir uzmanlığa gerek duymamaktadır. Talep eden ve yaşça olgunluğa erişmiş herkes maytap kullanabilmektedir. Önemli olan tek şey, maytabın sertifikalı bir firmadan alınmış olmasıdır.

Furkan Havai Fişek, kullanıcılarına sertifikalı satış yapan firmalardan biridir. İnternet sitemiz üzerinden dilediğiniz modelde maytap ürününü satın alabilir, toplu alımlarınız için Whatsapp hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden satışa sunulmakta olan tüm ürünler firma güvencemiz altındadır ve gerekli kalite kontrol testlerinden geçerek kullanıcılara ulaşmaktadır. Ayrıca internet sitemiz üzerinden alacağınız tüm ürünlerin ambalajında kullanım talimatları yer almaktadır.

Maytap Kullanımı

Maytap nasıl kullanılır, herkes maytap kullanabilir mi gibi sorular sorulmadan önce maytap kullanımının detaylarını bilmekte fayda vardır. Maytaplar, herkes tarafından kullanılabilecek ve sağlığa hiçbir zararı bulunmayan ürünlerdir. Maytaplar, ambalajlarından dikkatli bir şekilde çıkarıldıktan sonra, ince kısmından ateşlenerek kullanılmaktadır.

Maytap ateşlendikten kısa bir süre içinde aktif olacaktır, fakat bu süre boyunca ateşlemenin devam etmesi gerekmektedir. Maytap aktif olduktan sonra da 30 saniye boyunca renkli ve parıltılı bir efekt çıkartacak, ortama hoş bir ambiyans katacaktır. Eğlence ya da kutlamasına farklı bir hava katmak isteyen herkes kolayca maytap kullanabilir.

Maytap kullanımı fotoğraflarda da oldukça estetik bir görsel yaratmaktadır. Bu sebeple fotoğraf çekimlerinde de sıkça maytap kullanılmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden kolayca sahip olabileceğiniz maytaplar, hiçbir şekilde patlayıcı ya da yanıcı bir maddenin yanında ateşlenmemelidir. Ayrıca ürünler muhakkak kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir.

Maytap Kullanım Alanları

Maytap nasıl kullanılır ve maytabın kullanım alanları nelerdir soruları, organizasyonunda maytap kullanmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. Maytaplar pek çok amaçla kullanılabilecek, estetik bir görsele sahip piroteknik ürünlerdir. Bu sebeple kullanım alanları oldukça geniştir ve gün geçtikçe de genişlemektedir. Maytaplar piroteknik ürünlerdir ve maytap kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ürün ambalajı üzerinde yer almaktadır. Maytap her ne alanda kullanılırsa kullanılsın bu noktalara dikkat edilmelidir.

Maytaplar, hem dış mekanda hem de iç mekanda kullanıma uygun olan ürünlerdir. Bu sebeple kullanım alanı oldukça geniş olan maytaplar, her türlü eğlence organizasyonunda kullanılabilmektedir. Pasta maytapları ise doğum günü ya da herhangi bir kutlama pastası üzerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. İç ve dış mekan kullanımına uygun olan ve eğlence sektörünün vazgeçilmez piroteknik ürünlerinden maytapların kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

·         Doğum günü pastaları üzerinde

·         Düğün organizasyonlarında

·         Nişan ve kına gecelerinde

·         Milli bayramlarda

·         Profesyonel ya da amatör fotoğraf çekimlerinde

Maytap Fiyatları

Maytap, eğlence sektörünün popüler ürünlerinden biridir ve küçük havai fişek olarak kabul edilebilmektedir. Minimal havai fişekler de denilen maytaplar, hiçbir şekilde sağlığa zararı olmayan ürünlerdir. Bu sebeple diğer pek çok piroteknik ürünün aksine iç mekan kullanımına da uygundur. Özellikle sertifikalı satış yapan bir firmadan alınan maytaplar, kullanım talimatları doğrultusunda kullanıldığında hiçbir sorun yaşanmayacaktır.

Maytap fiyatları pek çok kriter doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Fakat genel itibariyle maytaplar herkesin kullanabileceği ve her bütçeye uygun olarak üretilen ürünlerdir. Tüm maytap modelleri uygun fiyatlarla üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Fakat maytaplar da piroteknik ürünler olduğu için fiyat dışında ürün kalitesine ve üretimi yapan firmaya da dikkat etmek gerekmektedir.

Furkan Havai Fişek, yüksek kalitede maytap ürünlerini firma güvencesi altında satışa sunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden dilediğiniz maytabı sepetinize ekleyebilir ve güvenli ödeme yöntemlerimizden birini tercih ederek satın alabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfasında yer alan Whatsapp butonuna tıklayarak toplu siparişlerinizi de iletebilirsiniz. İnternet sitemize üye olmadan alışveriş yapmanız mümkün olduğu gibi, üye olarak yeni üyelerimize özel sunulan 20 TL hoş geldin indiriminden de faydalanabilirsiniz. 


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. Maytap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  2. Maytap Tarihçesi