Maytap günümüzde doğum günleri başta olmak üzere pek çok organizasyonda tercih edilen piroteknik ürünlerden biridir ve maytap kullanırken dikkat edilmesi gerekenler genellikle ürün ambalajı üzerinde yer almaktadır. Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde normal şartlarda hiçbir zararı olmayan, kişiye ya da çevreye bir zarar vermeyen maytap ürünleri çeşitli zararlara sebep olabilecektir.

Maytap ürünleri günümüzde oldukça popüler ürünler olduğu için pek çok firma tarafından üretilmektedir. Bu sebeple de her maytap ürününün kullanım talimatları aynı olmamaktadır, fakat genel itibariyle benzerlik göstermektedir. Maytap kullanımının herhangi bir zarara sebep olmaması için maytap kullanırken dikkat edilmesi gerekenler harfi harfine uygulanmalıdır.

Furkan Havai Fişek internet sitesi üzerinden kolayca sahip olabileceğiniz maytap ürünlerinin tümünün ambalajında kullanım talimatları yer almaktadır. Ayrıca internet sitemiz aracılığıyla satışa sunulan tüm ürünler gerekli kalite kontrol testlerinden geçirilerek kullanıcıya ulaştırılır. Firmamız aracılığıyla dilediğiniz adette maytabı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Maytap Kullanım Talimatları

Maytaplar kutlama, doğum günü, bayram gibi organizasyonlarda sıklıkla tercih edilen piroteknik ürünlerden biridir. Özellikle doğum günü pastalarının vazgeçilmezlerinden olan maytaplar, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Temel olarak havai fişek mantığına sahip olan ürünleri kullanmak için herhangi bir uzmanlığa da gerek yoktur.  Amatörler de gönül rahatlığıyla bu ürünü kullanabilir ve organizasyonuna maytap ile hoş bir ambiyans katabilir.

Maytap kullanırken dikkat edilmesi gerekenler genel itibariyle diğer piroteknik ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalarla benzerlik göstermektedir. Fakat maytap kullanımı daha kolay, boyutu daha küçük bir ürün olduğu için dikkat edilmesi gereken noktalar da bu ölçüde azalmaktadır. Genel itibariyle kullanım talimatları şu şekilde sıralanabilir:

·         Yakın zamanda kullanılmayacak olan maytaplar kuru bir alanda muhafaza edilmelidir.

·         Maytap satın alınırken muhakkak piroteknik ürün satışı için gerekli sertifikalara sahip firmalar tercih edilmelidir.

·         Maytap ateşlemesi ürünün ince kısmından yapılmalıdır.

·         Pasta üzerinde kullanılmak üzere alınan maytaplar, pasta maytabı olmalıdır.

·         Maytap patlayıcı ya da yanıcı maddelerin yanında ateşlenmemelidir.

·         Maytap ateşlendikten birkaç saniye sonra aktif olmaktadır. Bu sebeple aktif olana dek ateşleme işlemi devam ettirilmelidir.

Maytap Kullanım Alanları

Maytap pek çok alanda kolaylıkla kullanılabilecek piroteknik ürünlerden biridir. Maytaplar hem iç mekan hem de dış mekan kullanımına uygun olduğu için, kullanım alanı oldukça geniş bir üründür. Ayrıca her ne kadar küçük ebatlı ürünler olsalar da, maytapları küçük çaplı eğlencelerin yanı sıra büyük organizasyonlar için de kullanmak mümkündür.

Maytapların en popüler olduğu organizasyon doğum günleridir. Doğum günü pastalarının vazgeçilmez ürünlerinden olan maytaplar, çeşitli kutlamalar için de kullanılabilmektedir. Ayrıca belirli bir konsept çerçevesinde düğünlerde, nişan ve kına gecelerinde de maytap kullanımı yaygındır. Özellikle maytaptan yol oluşturma gibi konseptler sıklıkla tercih edilmektedir.

Maytapların popüler kullanım alanlarından biri de fotoğrafçılıktır. Fotoğraf çekimlerinde maytap sıklıkla kullanılmakta, maytabın çıkardığı efektle fotoğraflara hoş bir ambiyans oluşturulmaktadır. Özellikle düğün çekimleri, mezuniyet çekimleri gibi özel fotoğraf çekimlerinde sıklıkla maytap kullanılmaktadır.

Maytap Nasıl Satın Alınır?

Maytap kullanırken dikkat edilmesi gerekenler dışında maytap satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da mevcuttur. Bu noktaların başında ise alışveriş yapılacak firmanın piroteknik ürün satışı için gerekli sertifikaya sahip olup olmadığı gelmektedir. Maytap her ne kadar sağlığa ve çevreye zararsız bir ürün olsa da, muhakkak piroteknik ürün satışı için gerekli sertifikaları olan bir firmadan satın alınmalıdır. Aksi halde ürün bozuk çıkabilir ya da gereken şekilde faaliyet göstermeyebilir.

Furkan Havai Fişek, kullanıcılarına sertifikalı piroteknik ürün satışı yapmakta ve satışa sunduğu tüm ürünleri firma güvencesi ile kullanıcılarına iletmektedir. İnternet sitemiz üzerinden maytap modellerimizi inceleyebilir ve dilediğiniz maytap ürününü kolayca satın alabilirsiniz. Alışverişinizi yapmak için talep ettiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek ödeme ekranına geçiş yapabilirsiniz. Firmamızın size sunduğu güvenli ödeme yöntemlerinden birini tercih ederek alışverişinizi tamamlamanız mümkündür.

Sitemize üye olmadan, misafir girişi yaparak maytap satın alabileceğiniz gibi, üyelik işlemi gerçekleştirerek yeni üyelerimize özel sunduğumuz 20 TL hoş geldin indiriminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca firmamız tarafından kullanıcılarına sunulan İstanbul içi aynı gün teslimat ve 150 TL ve üzeri kargo bedava kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. 


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. Sis Bombası Yönergeleri Kanunları
  2. Maytap Nasıl Kullanılır?