İç ve dış mekan volkanlar yönergeleri kanunları çerçevesinde kullanılması gereken ürünlerdir. Piroteknik ürün kategorisindeki bu ürünlerin kullanımında gerekli tedbirler alınmazsa çevreye, izleyicilere ve ateşlemeden sorumlu kişilere zarar gelebilecektir. Bu sebeple iç ve dış mekan volkanlar ürünün kullanım talimatları çerçevesinde kullanılmalıdır. Furkan Havai Fişek internet sitesi üzerinden alacağınız tüm volkan ürünlerinin ambalajında gerekli kullanım talimatları yer almaktadır. İnternet sitemiz üzerinden dilediğiniz model ve renkte volkan satın alabilir, güvenli ödeme yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Furkan Havai Fişek kullanıcılarına sertifikalı bir şekilde hizmet vermektedir. Firmamız aracılığıyla alacağınız tüm volkan ürünleri, size gerekli testleri yapılmış şekilde ulaştırılmaktadır. Ürünlerimizin üzerinde yer alan talimatları uygulayarak güvenli kullanım sağlayabilir ve eğlencelerinizde görsel şölen yaratabilirsiniz. Furkan Havai Fişek, kullanıcılarına 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava, İstanbul içi aynı gün teslimat gibi kampanyalar da sunmaktadır. İnternet sitemize üye olarak kampanya ve indirimlerimizden haberdar olabilir ve yeni üyelere özel sunulan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

İç ve Dış Mekan Volkanlar

İç ve dış mekan volkanlar temel olarak silindir şeklinde üretilen ve varsa fitilinden yoksa bir kağıt vasıtasıyla ateşlenerek patlatılan ürünlerdir. Bu ürünler ateşlendiği zaman yukarı doğru kıvılcımlar çıkarmaktadır. Üründen ürüne bu kıvılcımın rengi ve ebatı değişiklik gösterebilmektedir. İç mekan volkanlar genelde daha az duman çıkartarak izleyicilere daha az rahatsızlık vermeyi hedeflemektedir. Dış mekan volkanların ise çıkardığı kıvılcım efekti ve duman daha fazla olmaktadır. Bu sebeple dış mekan volkanların kapalı alanda kullanılmaması gerekmektedir.

İç ve dış mekan volkanlar yönergeleri kanunları arasında en önemlisi volkanlar ateşlenirken ya da aktive olduktan sonra ürünle yakın temasta olunmaması gerektiğidir. Özellikle düğün ve kına gecelerinde ışıklı bir yol oluşturmak için kullanılabilen volkanlara yakın temasta bulunulduğu zaman yangın riski ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca volkanın ateşlendiği ortamda patlayıcı ya da yanıcı bir madde bulunmamasına da dikkat edilmelidir. Volkan 18 yaşından küçük kişiler tarafından ateşlenmemeli, volkan kullanım talimatları dışında kullanılmamalıdır.

İç ve Dış Mekan Volkan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç ve dış mekan volkan yönergeleri kanunları ambalajı üzerinde yer almaktadır. Ambalajı üzerinde kullanım talimatları bulunmayan ürünler tercih edilmemeli, gerekli sertifikalara sahip olmayan firmalardan alışveriş yapılmamalıdır. Volkan ateşleme işlemi asla 18 yaşından küçük biri tarafından gerçekleştirilmemelidir. Ayrıca volkanlar hiçbir koşulda ele alınmamalı, yanmaz düz bir zemin üzerine konulmalıdır. Zemine yerleştirildikten sonra sert cisimlerle desteklenmeli ve sabitlenmelidir. Böylece ateşlendikten sonra ortaya çıkacak efektin kuvvetiyle sağa sola savrulması engellenebilecektir.

İç ve dış mekan volkanlar kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ürünün yanına yanıcı ya da patlayıcı bir madde koymamaktır. Volkanlar piroteknik ürünler olduğu için ateşlendikten sonra etrafında yanıcı ya da patlayıcı bir madde bulunursa onun da ateş almasına sebep olacaktır. Hem çevrenin hem kişilerin sağlığını güvence altına almak için gerekli tedbirler alınmadan volkan ateşlenmemelidir. Yalnızca dış mekan için üretilmiş volkanlar hiçbir şekilde kapalı alanda kullanılmamalı, iç mekan volkanlar da elektrikli aletlerden, tutuşacak maddelerden uzak bir şekilde kullanılmalıdır.

İç ve Dış Mekan Volkan Kullanımı

İç ve dış mekan volkanlar, her türlü eğlence organizasyonunda kullanılabilecek ürünlerdir. Hem iç hem dış mekanda kullanıma uygun ürünlere sahip olan volkanlar, eğlencelerinizde küçük volkan efektleri yaratmaktadır. Ürün kullanıma hazır hale getirildikten sonra ateşlenir ve ateşlendikten kısa bir süre sonra da volkanı andıran bir patlama gerçekleştirir. Küçük birer havai fişek gibi de görülebilen volkanlar, pek çok renk ve ebatta üretilmektedir. İnternet sitemiz üzerinden volkan modellerini inceleyebilir ve organizasyonunuz için en uygun volkan modelini güvenli ödeme imkanlarımızdan faydalanarak satın alabilirsiniz.

Volkan ürünleri sadece büyük çaplı eğlence organizasyonları için değil, mahalle arası eğlencelerde de kullanılabilmektedir. Pek çok farklı efekt ve modele sahip olan volkanlar, ortaya çıkardığı görselle estetik bir ambiyans oluşturmaktadır. Her türlü eğlence ya da organizasyon için volkanları tercih edebilir ve çok büyük hazırlıklara gerek duymadan görsel bir şölen oluşturabilirsiniz. Volkanları kullanabileceğiniz etkinlikler ise şu şekilde sıralanabilir:

·         Düğün

·         Nişan

·         Maç kutlaması

·         Milli bayram

·         Kına gecesi

·         Doğum günü

·         Kutlama

·         Volkan


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1.       İç ve Dış Mekan Volkan Üretim Şekli
  2.       Sis Bombası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler