İç ve dış mekan volkanlar günümüz eğlence sektöründe oldukça popüler ürünlerden biridir. Eğlence ve organizasyon sektörü genişledikçe volkan ürünlerinin modelleri de çeşitlenmektedir. Pek çok farklı renk ve ebatta volkan ürününe ulaşmak mümkündür. Günümüzde bu denli popüler hale gelmiş olan iç ve dış mekan volkan tarihçesi de eskiye dayanmaktadır. Çünkü volkanlar ile havai fişeklerin temel prensibi havai fişekle aynıdır. 

İç ve dış mekan volkanlar, amatör kullanıma uygun ve kolay kullanıma sahip ürünlerdir. Furkan Havai Fişek kullanıcılarına pek çok farklı modelde volkan sunmaktadır. Ayrıca firmamız kullanıcılarına tamamen sertifikalı ürün satışı yapmaktadır. Internet sitemiz üzerinden dilediğiniz renk ve modelde iç ve dış mekan volkan ürünü satın alabilir, firmamız tarafından sizlere sunulan güvenli ödeme yöntemlerinden birini tercih ederek ödeme yapabilirsiniz.

İç ve Dış Mekan Volkanların Ortaya Çıkışı

Tüm piroteknik ürünler temel anlamda havai fişek bulunduktan sonra ortaya çıkmışlardır. İç ve dış mekan volkan tarihçesi de havai fişeklerin ortaya çıkışıyla başlamaktadır. Havai fişeğin bulunması ve eğlence sektöründe kullanılmaya başlanmasıyla birlikte başka piroteknik ürünlere de ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.  Havai fişekler hem sadece dış mekanda kullanılan hem de geniş bir ortam ihtiyacı duyan ürünlerdir. Bu durum da daha kısıtlı alanda kullanılabilecek piroteknik ürünlerin ortaya çıkışına sebep olmuştur.

Pek çok tarihçiye göre havai fişekler Çin'de icat edilmiştir. Fakat havai fişeğin Ortadoğu'da veya Hindistan'da bulunduğuna dair iddialar da mevcuttur.  Havai fişek esasen ebedi yaşam iksiri yapılmaya çalışılırken bulunmuş Bir üründür. İç ve dış mekan volkan tarihçesi de bu iddiaya dayanmaktadır. Çinli simyacılar kükürt kömür ve maddelerini karıştırarak ham barut elde etmişlerdir.  Ortaya çıkan sonuç yani havai fişek, Çinliler tarafından kötü ruhları kovduğuna inanılan bir ürün olmuştur.

Havai fişek kısa süre içerisinde Asya'dan Avrupa'ya yayılmıştır. İlk olarak İtalya ve daha sonra Almanya havai fişek üretimi yapmaya başlayan ülkelerdir. Nihayet Büyük Britanya da havai fişeğe büyük ilgi gösteren ülkelerden olmuştur. Zamanla piroteknik bilimi o kadar ilgi gören bir alan haline gelmiştir ki bu alanla alakalı okullar açılmaya başlanmıştır. Piroteknik biliminin ilerlemesi ile de iç ve dış mekanlarda kullanılabilen volkanlar icat edilmiştir.

İç ve Dış Mekan Volkanların Yayılışı

İç ve dış mekan volkanlar özellikle küçük çaplı kutlamalarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Piroteknik biliminin ilerlemesi ve havai fişekten daha kolay ulaşılabilir ürünler bulma ihtiyacı ile ortaya çıkan iç ve dış mekan volkanlar, her türlü eğlencede tercih edilen ürünler olmuştur. Özellikle maç gibi kalabalık ortamlarda toplu satışları da yapılmaktadır. İç ve dış mekan volkan tarihçesi incelendiğinde ürünlerinin popüler hale gelmesindeki en önemli unsurlardan birinin düğünler olduğu görülmektedir. Düğün, nişan, kına gecesi gibi organizasyonlarda volkanlar aracılığı ile oluşturulan Işıklı yollar da izleyicilerin dikkatini çekmektedir. 

Sıklıkla tercih edilmesi sebebiyle de volkanlar oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip hale gelmiştir. İç ve dış mekan volkanlar tarihçesi okunduğunda geçmişten günümüze pek çok farklı organizasyonda volkan kullanıldığı görülmektedir. Furkan Havai Fişek internet sitesi aracılığıyla düğün, nişan, maç, doğum günü gibi organizasyonlarınızda kullanabileceğiniz iç ve dış mekan volkan ürünleri satın alabilir, İstanbul içi aynı gün teslimat imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

Günümüzde Volkan Kullanımı

İç ve dış mekan volkanlar kullanımı oldukça kolay ürünlerdir. Gün geçtikçe ilerleyen piroteknik bilime aracılığıyla daha da kolay hale gelmektedir. Volkanlar hiçbir şekilde elde yakılmamalı, düz bir zemine koyularak sert cisimlerle sabitlenmelidir. İç ve dış mekan volkanın ateşlenmesinden sorumlu olan kişi 18 yaşından büyük olmalıdır. Varsa ateşleme fitili yoksa bir kağıt aracılığıyla ateşlenen volkan ürünü yaklaşık 45 saniye boyunca kıvılcım saçacaktır. Ürün yanmaya devam ederken volkana çok yakın mesafede durulmaması gerekmektedir. Aksi halde kişiye ya da ortama zarar gelebilecektir.

Furkan Havai Fişek internet sitesi üzerinden dilediğiniz model ve renkte volkan ürünü bulmanız mümkündür. Dilediğiniz volkan ürününü sitemize üye olmadan misafir girişi ile satın alabileceğiniz gibi sitemize üye olarak yeni üyelerimize özel sunduğumuz 20 TL hoş geldin indiriminden de faydalanabilirsiniz. 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava kampanyamızdan faydalanabilir, toplu alımlarınız için firmamıza Whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek gönderiler:

  1. İç ve Dış Mekan Volkan Nasıl Kullanılır?
  2. İç ve Dış Mekan Volkan Üretim Şekli